Fémtechnológia / szerszámkészítő technológia – gyakornoki állás (f/n/e)

Azonnali kezdéssel keressük

Szakmunkástanulói képzés (időtartam: 3,5-4 év)

A szerszámkészítő technológiában dolgozó fémtechnikusok olyan szerszámokat gyártanak, mint a műanyag fröccsöntő, forgácsoló, lyukasztó és vágószerszámok, amelyeket a kereskedelmi és ipari termelési folyamatokban használnak. Összeszerelik a mechanikus alkatrészeket, alkatrészeket és a szerszámok részeit, összecsavarozzák és összeszegecselik őket, és ellenőrzik a működőképességüket. Ezen kívül részt vesznek a szerszámok karbantartásában és javításában is. A szerszámok tervezéséhez és gyártásához olyan műszaki rajzprogramokat használnak, mint a CAD és a számítógéppel támogatott (CNC) szerszámgépek.

A szerszámkészítő technikusok kereskedelmi és ipari vállalatok műhelyeiben és gyártócsarnokaiban dolgoznak kollégáikkal és más gépipari és fémipari szakemberekkel együtt.

Feladatai

  • Szerszámok vagy szerszámgépek alkatrészeinek gyártása fémből és műanyagból
  • Szerszámgépek és alkatrészeinek karbantartása és javítása
  • Munkadarabok automatizált megmunkálása számítógéppel támogatott szerszámgépekkel (CNC-gépek)
  • Munkadarabok megmunkálása hagyományos gépeken

Elvárások

  • Pozitív kötelező iskolai végzettség, lehetőleg jó eredménnyel (lehetnek közép- vagy felsőszintű iskolát megszakítók is, lehetőleg műszaki szakiskolákból)
  • A képző vállalat elérhetőségének meg kell lennie
  • műszaki és kézműves ismeretek és készségek
  • Jó matematikai ismeretek
  • Jó térbeli képzelőerő
  • Érdeklődik a gépgyártás iránt
  • Logikai és analitikus gondolkodás

Amit kínálunk

A fémipari technikus – szerszámgépgyártás szaktanuló tanulói jövedelme br. 800,00 EUR/hónap.
Munkaidő: Hétfő – Péntek, kb. 7:00 – 16:00 óra

Írásbeli jelentkezését kérjük küldje a következő címre:
ProForm Prototypen & Formenbau GmbH, Gewerbepark 17, A-7042 Antau
vagy e-mailen ide: office@pro-form.at.

Örömmel várjuk, hogy személyesen is találkozhassunk!